W kolekcji ECO wydruki grafik nanoszę na dwa rodzaje papieru: CRUSH lub COFFEE. Te ekologiczne produkty wybrałam nieprzypadkowo - dbam o dobro naszej planety, bo kocham przyrodę. 

Papier CRUSH stworzyła firma Favini. Nad recepturą pracowała 18 miesięcy. Te 1,5 roku pracownicy papierni spędzili na projektowaniu, testowaniu i poprawianiu produktu. Opłacało się zainwestować tyle czasu - efekt jest niesamowity i w duchu filozofii bycia ECO!

Do produkcji CRUSH-a służą pozostałości po produktach, które goszczą na co dzień na naszych stołach. Z cytryn, pomarańczy i kiwi wykorzystuje się skórki, z kukurydzy skrobię, z oliwek miąższ, a także resztki kawy, winogrona, orzechy i migdały. Dzięki takiemu mixowi, firma Favini uzyskała naturalne, ciepłe kolory papieru. Kiedy przyjrzysz się bliżej, zauważysz także ciekawą fakturę papieru - małe i większe kropeczki o różnych odcieniach szarości.

Ten włoski papier posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council®), co oznacza, że drewno wykorzystane w jego produkcji pochodzi z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. CRUSH jest też wolny od GMO i w około 40% składa się z organicznych materiałów. Wisienką na torcie jest fakt, że producent opatentował zarówno proces produkcji papieru, jak i samą recepturę.

W środku papieru COFFE jest kawa. Uprawia się ją w maleńkiej Gwatemalskiej mieścinie, Finca La Senda, gdzie mieszkają także pracownicy farmy wraz z rodzinami. Skupiają się oni na jakości swoich upraw, zużywając w tym celu minimalną ilość wody.

Sam papier jest wolny od aluminium i biodegradowalny. W procesie produkcji wykorzystuje się 5% resztek kawy oraz 95% włókien z recyklingu.

Producent tego papieru jest świadomy wpływu branży papierniczej na środowisko, dlatego stworzył produkt COFFEE jako manifestację biznesu zrównoważonego.

 

Zamawiając grafiki z kolekcji ECO, stajesz się odpowiedzialnym konsumentem.

Kolekcja ECO

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl